Новини
13 Березня, 2020 р., 15:05
12 березня 2020 року відбулася чергова сесія Жовтанецької сільської ради. В роботі 67-ї сесії сільської ради, яку провів голова ради Ярослав Деркач, взяли участь депутати громади, заступники сільського голови, начальники відділів та структурних підрозділів ОТГ.
13 Березня, 2020 р., 12:10
У зв’язку із обмежувальними заходами, введеними в Україні, просимо відвідувачів Жовтанецької сільської ради прибувати у приміщення лише для вирішення термінових та невідкладних питань.
12 Березня, 2020 р., 17:32
Сьогодні, 12 березня, голова Жовтанецької ОТГ Ярослав Деркач провів чергову нараду щодо запобігання та розповсюдження захворювань на грип та протидії поширення коронавірусу на території ОТГ.
12 Березня, 2020 р., 16:44
З 12 березня по 24 квітня -карантин у закладах загальної середньої освіти, дошкільних та позашкільних навчальних закладах: у дитсадках, музичних школах - призупинено освітній процес! Тривалість карантину може змінитися в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні.
11 Березня, 2020 р., 16:18
9 березня 2020 року відбувся круглий стіл щодо впровадження військово-патріотичної гри "Джура" у закладах освіти Жовтанецької ОТГ. Обговорення відбулося за участі голови Жовтанецької ОТГ Ярослава Деркача, керівників та спеціалістів відділів Жовтанецької сільської ради, вчителів шкіл громади, військового капелана ЗСУ протоієрея Андрія Вереса, військового комісара Кам'янка-Бузького військового комісаріату підполковника Ігора Німко, представника БФ "Контінентал Фармерз Груп" Дмитра Мороза, керівництва табору "Росинка" (Жовківський район) та представників Жовківського району відповідальних за проведення гри у їхньому районі.
10 Березня, 2020 р., 22:44
7 березня 2020 року делегація із Жовтанецької ОТГ взяли участь у вшануванні пам'яті жертв трагедії у Павлокомі (Підкарпатське воєводство, Польща), де 1-3 березня 1945 року були вбиті 366 мирних українців польською Армією Крайовою та місцевою самообороною.
Опісля усі, учасники вшанування, вирушили у с. Млини, де в церкві Покрови Пречистої Богородиці відслужився молебень, а також покладання квітів до каплиці-пантеону, де похований о. Михайло Вербицький.
10 Березня, 2020 р., 11:25
В результаті незаконного збору для подальшої реалізації щорічно в Україні за сезон (лютий-травень) знищується велика кількість ранньоквітучих, занесених до Червоної книги України видів рослин, зокрема підсніжники білосніжного, білоцвіту весняного, шафрану Гейфеля, рябчика шахового тощо.
09 Березня, 2020 р., 22:30
8 березня 2020 року у районному Народому Домі Кам'янка-Бузького району відбулася чергова атестація аматорських колективів на підтвердження звання "народний"
Народний аматорський хор ім.Євгена Козака Народного дому села Велике Колодно та Народна аматорська хорова капелла "Нива" Народного дому села Жовтанці підтвердили свої високі звання "НАРОДНИЙ".
Члени комісії одноголосно відзначили високу виконавську майстерність колективів, сценічну культуру всіх учасників та хорошу фахову підготовку художніх керівників, а також подякували учасникам художньої самодіяльності за самовіддану і натхненну працю по розвитку та примноженню культурних надбань українського народу, наголосивши, що аматорські колективи виконують величезну роботу по збереженню та популяризації української пісні, дають можливість для творчої самореалізації підростаючому поколінню.
06 Березня, 2020 р., 19:06
6 березня 1892р. народився у Жовтанцях Юрій Полянський.
Від часу, коли наше село вперше згадується в історичних документах, очевидно, єдиний його уродженець, який сягнув вершин науки і здобув світове визнання.
Учений-географ, геолог, археолог, активний громадський діяч, педагог жив у такий , час коли бути українцем в Україні і працювати для розвою своєї держави було загрозливо. Тому вимушена еміграція в чужі краї на довгі роки викреслила його ім'я з пам'яті на рідній землі.
Сьогодні постать славного уродженця Жовтанців відкривається кожному, хто не байдужий до історії рідного краю, хто свідомий того, наскільки важливо берегти пам'ять про минуле, бо ми без нього -- як дерево без коренів. Зрештою, дорогі мої краяни, пишатися , що і на цій землі, де ходимо ми з вами, народився той , хто достойний поваги всього українства.
Життя Ю.Полянського, його праця гідні подиву. І нам належить ще відкрити це, вивчити і передати нащадкам.
Повертаємо із небуття славну постать свого односельця Ю.Полянського. відкриваємо для себе видатного ученого-географа, педагога, громадського діяча, патріота, людину.
Безперечно, вражало, наскільки це була активна і діяльна особистість, починаючи зі студентської лави і аж до найвищих наукових досягнень.
Після закінчення філософського факультету Віденського та Львівського університетів потрапив у вир Першої світової війни спочатку в австрійську армію, потім старшиною в УГА, став одним із засновників Української військової організації(УВО), викладав географію, історію, іноземні мови в Академічній гімназії у Львові, в Українському вільному університеті ( був також одним із його засновників). Був одним із улюблених викладачів студентської громади(про що свідчать спогади випускників). Далі - директор природничого музею НТШ, дослідник Поділля, автор перших наукових праць з геології та геоморфології Галичини, автор перших підручників з географії України, дійсний член НТШ, активний учасник українських і міжнародних з'їздів і конгресів природознавців, етнографів, географів, позаштатний геолог Державного інституту у Варшаві. Після захисту дисертації - доктор філософії у ділянці географії, геолог-топограф Державного бюро меліорації Полісся у Бресті, інспектор середніх шкіл м. Львова, професор антропології у Богословській греко- католицькій академії у Львові, завідувач кафедри географії Львівського університету ім. І.Франка, професор, бургомістр ( мер) м Львова. Вимушена еміграція і знову велика праця. У Мюнхені Ю.Полянський - професор геології в університеті ООН для переміщених осіб, професор Українського вільного університету, геолог-асесор Дирекції національної геології і мінералогії Аргентини в Буенос- Айресі, титулований професор і консультант національного університету В Буенос- Айресі, лауреат Національної премії з геології.
І це не повний перелік його заслуг перед вітчизняною і світовою наукою.
Пишаймося!
А найбільшою мрією Ю. Полянського була вільна Україна. Своїм дітям і онукам заповідав він поїхати в Україну, у Жовтанці і вклонитися рідній землі.
Заповіт свого діда любити рідну землю, вчитися і вчити своїх дітей, бо "тоді будуть з вас люди" привезла нам його онука пані Христина, яка вперше приїхалав Україну минулої осені. До речі вона й "розворушила" нас до праці щодо достойного вшанування пам'яті Ю.Полянського. За її сприяння було відкрито пам'ятну дошку на географічному факультеті ЛДУ ім. І.Франка.
Маємо пропозицію присвоїти школі ім'я славного уродженця Жовтанців, назвати його ім'ям одну з вулиць. Сподіваємося, її підтримає сільська громада.