Народні доми та бібліотеки громади
Основними завданнями Народних домів є:
- задоволення духовних та естетичних потреб громадян;
-виховання громадянина України;
-реалізація основних завдань державної політики в галузі народної творчості,культурно-просвітницької роботи та організації дозвілля;
-виховання в молоді поваги до Конституції України, патріотизму, любові до України, прав і свобод людини та громадянина, почуття власної гідності;
-відродження, збереження, розвиток і популяризація традиційної народної культури, всіх видів і жанрів аматорського мистецтва;
-створення умов для творчого, інтелектуального і духовного розвитку населення;
-задоволення потреб у професійному самовизначенні і творчій самореалізації;
-впровадження інновацій в усі напрямки діяльності закладів та установ клубного типу;
-активне входження у ринкові умови життєдіяльності, визначення економічних пріоритетів розвитку;
-реалізація державних і регіональних програм розвитку закладів та установ клубного типу ;
-урізноманітнення форм і методів соціокультурної діяльності задля задоволення інформаційних, культурно-освітніх, дозвіллєвих інтересів населення;
-поєднання спадкоємності кращих національних традицій та новаторства в усіх сферах діяльності закладів та установ клубного типу.
Бібліотечна система
Жовтанецька центральна сільська публічна бібліотека є культурно-просвітницькою та інформаційною установою, завданням якої є бібліотечно-інформаційне обслуговування населення, що проживає на території Жовтанецької ОТГ. Бібліотечна система об’єднує Жовтанецьку ЦСПБ та 8 бібліотек-філій.
Бібліотеки громади здійснюють активну популяризацію літератури, використовуючи при цьому інноваційні форми і методи. Належна увага приділяється індивідуальній роботі з користувачами шляхом вивчення їх читацьких уподобань та запитів, зокрема, читачів з особливими потребами.
Народний дім села Жовтанці
Народний дім села Велике Колодно
Село моє рідне, село моє древнєє
Корінням сягає в глибини століть
В легенькій хустинці хмаринки травневої
На березі річки горпин мій стоїть
Народний дім- це справжній осередок культури села, славного гарними народними традиціями. Тут у круговерті життя зуміли зберегти культурну спадщину та мистецьке надбання нашого краю. Те, що мешканці села люблять гарні дійства, концерти, вистави- факт незаперечний. І тому як молоді, так і літні люди залюбки беруть участь на сцені, а самодіяльні аматорські колективи завжди мають багато вдячних глядачів. А ще люди кажуть, що живе село коли звучать пісні. В Народному домі села Горпин пісня звучить дуже часто і звучить вона урочисто, піднесено і щиро.
Головними напрямками роботи НД с.Горпин є:
- збереження і розвиток української культури, а також збереження, відродження звичаїв та традицій нашого краю;
- забезпечення культурно-дозвілевих потреб населення;
- розвиток усіх видів та жанрів самодіяльної народної творчості, аматорського мистецтва, народних художніх промислів.
При Народному домі діють такі гуртки художньої самодіяльності:
- хоровий;
- вокальний;
- драматичний;
- художнього слова;
- сімейний вокальний;
- любительське об'єднання "Вишиваночка";
- аматорський фольклорний колектив.
При Народному домі дієаматорський фольклорний колектив, який завжди глядачів своїми виступами виступами, а також бере участь у різних заходах поза межами нашого села. Зокрема у телепередачі "Folkmuzik", Міжнародному фестивалі "Червона рута", який проходив у місті Кривий Ріг та у різних заходях нашої громади та району.
Основні заходи присвячені державним та релігійним святам:
-відзначення Нового року;
-театралізоване дійство до Різдва Христового "Вертеп";
-тематичний вечір до Дня Соборності України;
-масові заходи до Шевченківських днів;
-відзначення роковин Чорнобильської трагедії;
-театралізовані дійства до Великодніх свят;
-святковий концерт до Дня матері;
-вечори до дня молоді;
-тематичний вечір до Дня Конституції України;
-відзначення Дня Прапора, дня Незалежності України;
Робота НД у селі Колоденці спрямована на виконання державних соціальних програм, пошук та розробку інноваційних форм організації культурно-дозвілевої діяльності, на підвищення професійного рівня колективів художньої творчості, виявлення дозвілевих потреб різних вікових категорій населення та втілення їх в культурно-дозвілеву діяльність.
Основним завданням закладу є:
- організація культурного дозвілля громадян;
- організація колективів, гуртків, любительських об'єднань;
- організація і проведення фестивалів, конкурсів, виставок.
- підготовка звітів щодо проведеної роботи.
При НД діють такі клубні формування:
-вокально-інструментальний ансамбль "Молоді голоси";
- чоловічий вокальний ансамбль;
- Жіночий вокальний ансамбль "Лілея"
- хор народного дому;
- сімейний вокальний ансамбль.
Показником ккультури на селі з давніх часів був народний дім. Як розповідають старожили, що у селі Печихвости вже у 30-ті роки ХХ ст. існувала "Просвіта". У ті далекі часи в селі не було народного дому і члени "Просвіти", серед яких було багато молоді, збиралися у хаті-читальні. Там відбувалися перші концерти, вечорниці, вистави.
За радянських часів хата-читальня стала клубом, а у 1987 році побудовано новий просторий народний дім з глядацьким залом на 180 місць.
В НД с.Печихвости постійно діють гуртки художньої самодіяльності: хоровий, вокальний, художнього слова, хореографічний, а також любительське об'єдняння бісерувальників.
В 2003 році при народному домі був створений хоровий колектив під керівництвом завідуючої НД. А в 2007 році керівником став Петро Вовк (поді ще студент Львівського музичного училища ім.Людкевича). Молодь села потягнулася до співу і хор стає молодіжним. І вже в 2010 році хоровий колектив зайняв 2 місце в обласному-конкурсі хорового духовного співу в м.Буську.
В 2007 році був створений жіночий вокальний ансамбль, керівником якого стала молодий фахівець- Мирослава Стельмашок.
Минали роки. На зміну одним учасникам художньої самодіяльності приходили інші. Та не змінювався народний дім. Він і надалі залишався осередком культури на селі.
На сьогоднішній день в НД діють дівочий вокальний ансамбль, дитячий фольклорний колеутив танцювальний. До художньої самодіяльності залучені різні верстви населення: від маленьких діточок до людей середнього віку, які задіяні у гуртку художнього читання.
Приймають участь у діяльності НД і люди старшого віку- пенсіонери. Це фольклорний колектив, який діє при НД з 2004 року.
При НД створені три сімейні колективи, без яких не обходиться жоден виступ. Це сім'я Кулини, сестри Попович, Грицевич.
Частими гостями є в НД і сімейний колектив Віри та Надії Флис.
Колективи художньої самодіяльності приймають участь у всіх масових заходах,які проводяться в НД, а їх чимало. Це і верьепне дійство, колядування у селі, коляд-вечір з Меланкою і Козою, літ-музичний вечір до дня народження Т.Г.Шевченка, свято Воскресної пісні та Гаївок, концерти до дня матері.
Велику увагу в НД приділяють національно-патріотичному вихованню молоді. На високому рівні відзначають день Конституції, День Незалежності України, свято Злуки, пам'ятні дати з історії Українських Січових стрільців, УПА, річницю Голодомору в Україні, Героїв Крут, Героїв Небесної Сотні.
Багато заходів проводяться і для дітей: дитячі ранки, свято Миколая, тиждень писанкарства. Протягом літніх канікул проводяться дискотеки для дітей, фізкультурно-спортивні заходи, ігри та розваги.