Об'єкти культурної спадщини Жовтанецької територіальної громади

11 Квітня, 2024 р., 17:08
Дерев`яну церкву, яка є пам'яткою архітектури національного значення і стоїть біля цвинтаря, видно з траси. Вона тризрубна однобанна, розміром 15,9 м х 9,2 м збудована у 1762 році (за іншими даними — у 1763) власником села Казимиром Правдичем як дарунок своїй дружині, за допомогою митрополита Лева Шептицького. Першим парохом новозбудованого храму був ієрей Григорій, який служив тут до 1765 року.
11 Квітня, 2024 р., 17:01
Каплиця-ротонда у с. Новий Став - пам'ятка архітектури НАЦІОНАЛЬНОГО значення Львівської області була зведена у 1600 р. як римо-католицький храм. Існують також версії, що храм було збудовано значно пізніше – аж у 30-тих – 40-их роках XVІІІ ст. Невелике село Новий Став знаходиться обабіч траси Львів-Луцьк, то ж відвідуючи храми варто завітати і сюди, це не займе багато часу.