Церква Непорочного Зачаття Пр.Богородиці с.Вислобоки 1762

Дата: 11.04.2024 17:08

Фото без описуДерев`яну церкву, яка є пам'яткою архітектури національного значення і стоїть біля цвинтаря, видно з траси. Вона тризрубна однобанна, розміром 15,9 м х 9,2 м збудована у 1762 році (за іншими даними — у 1763) власником села Казимиром Правдичем як дарунок своїй дружині, за допомогою митрополита Лева Шептицького. Першим парохом новозбудованого храму був ієрей Григорій, який служив тут до 1765 року.

В 1763 році нава і вівтар розписані (розписи знаходяться на східній стіні та над південними дверима нави).

У 1896 році замінено ґонтове покриття дахів бляшаним.

У 1900 розширена шляхом добудови бабинця, про що свідчить напис на одвірку західних дверей (до перебудови, ймовірно, була двозрубною).

Іконостас походить з другої половини XVIII століття, нижній ярус різьблений і золочений, верхні – настінні розписи.

Дзвіниця, розміром 3,8 м х 3,8 м, розташована поруч, походить з 1762 року (за іншими даними, з 1894).

Впадає вочі головний вхід підкреслений портиком на колонах, над яким видно кругле вікно. Також видно різну кількість вікон у північній та південній стінах церкви. Раніше чинний вхід до храму з півдня, тепер забитий дошками. З півночі до вівтаря прибудували ризницю. З 1961 по 1989 роки церква стояла зачиненою.