Жовтанецька громада
Львівська область, Львівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує!

Дата: 22.10.2024 12:54
Кількість переглядів: 20

Чи повинні ФОП при проведенні документальних перевірок (у т. ч. у зв’язку з припиненням діяльності) надавати виписки зі своїх рахунків, що відкриті для власних потреб?

   Начальником Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Тарасом Печорою надано коментар-відповідь про те, що відповідно до абзацу першого п. 10 розд. І Інструкції про порядок відкриття та закриття рахунків користувачам надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 29.07.2022 № 162 (далі – Інструкція № 162) фізична особа відкриває окремі рахунки для здійснення підприємницької, незалежної професійної діяльності та для власних потреб.

Підпунктом 1 п. 28 розд. І Інструкції № 162 визначено, що надавач платіжних послуг зобов’язаний, зокрема, надіслати повідомлення до відповідного контролюючого органу про відкриття або закриття рахунку користувача – платника податків та проводити видаткові операції за рахунком такого користувача в порядку, визначеному ст. 69 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). 

Особа, яка відкриває рахунок фізичній особі (власник рахунку/представник власника рахунку/особа, яка відкриває рахунок на користь третьої особи), зобов’язана письмово повідомити надавача платіжних послуг про наявність або відсутність у власника рахунку статусу підприємця або особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Згідно з абзацом третім п. 24 розд. І Інструкції № 162 забороняється використовувати поточні, платіжні рахунки фізичних осіб, що відкриваються для власних потреб, для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності. За поточними, платіжними рахунками в національній валюті фізичних осіб – резидентів здійснюються платіжні операції відповідно до умов договору та вимог законодавства України, які не пов’язані зі здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності.

Відповідно до абзаців першого-другого п. 44.1 ст. 44 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п. 44.1 ст. 44 ПКУ.

Контролюючі органи мають право, зокрема, запитувати та вивчати під час проведення перевірок первинні документи, що використовуються в бухгалтерському обліку, регістри, фінансову, статистичну та іншу звітність, пов’язану з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, виконанням вимог законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи (п.п. 20.1.6 п. 20.1 ст. 20 ПКУ).

Абзацом першим п. 85.2 ст. 85 ПКУ встановлено, що платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. Такий обов’язок виникає у платника податків після початку перевірки.

Згідно з абзацом першим п. 62 розд. IV Положення про організацію бухгалтерського обліку, бухгалтерського контролю під час здійснення операційної діяльності в банках України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04 липня 2018 року № 75 (далі – Положення № 75), виписки з клієнтських рахунків є підтвердженням виконаних за операційний день операцій і призначаються для видачі або відсилання клієнту.

При цьому відповідно до п. 63. розд. IV Положення № 75 виписка з клієнтського рахунку може слугувати первинним документом, що підтверджує факт списання/зарахування коштів з/на цього/цей рахунку/рахунок клієнта, якщо вона містить такі реквізити:

1) назву документа (форми);

2) дату складання;

3) найменування клієнта/банку, прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) фізичної особи;

4) зміст та обсяг операції (підстави для її здійснення) та одиницю її виміру за кожною операцією, відображеній у виписці з рахунку клієнта;

5) особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у складанні виписки з рахунку клієнта/печатку банку.

Підпунктом 6 п. 3 розд. I Порядку № 75 визначено, що клієнтські рахунки – рахунки, за якими обліковуються кошти, розпорядником яких є клієнти банку. До клієнтських рахунків належать кореспондентські, поточні, вкладні (депозитні) рахунки, рахунки умовного зберігання (ескроу), розрахункові рахунки.

Отже, оскільки виписки з рахунків є первинними документами, то під час проведення документальної перевірки (у т. ч. у зв’язку з припиненням діяльності) фізична особа – підприємець зобов’язана надати посадовим (службовим) особам контролюючого органу у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки, у тому числі виписки з своїх рахунків, які відкриті як для здійснення підприємницької діяльності, так і для власних потреб.

 

Про електронні сервіси розповіли у Кам’янка-Бузькій ДПІ

   Фахівці Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області проводять для  відвідувачів Центру обслуговування  платників тренінги, під час яких розповідають про переваги подання податкової звітності через електронні сервіси ДПС. 

Так, податківці зазначили, що подання звітності в електронному вигляді допомагає скоротити час і витрати на подання звітності; надає можливість листуватися з податковою, спростити процедуру подання податкової декларації, мінімізувати помилки при її заповненні; подати запити на отримання довідки про отримані доходи, відсутність чи наявність боргу по сплаті податків та зборів; надати копії документів у додатку до декларації, що важливо, зокрема, при використанні права на податкову знижку; отримати податкове повідомлення-рішення на сплату майнових податків та сплатити нараховані суми податків.  

Для роботи в Електронному кабінеті або у мобільному додатку «Моя податкова» платнику податку необхідно мати кваліфікований електронний підпис.

Також під час зустрічей податківці звертають увагу на правильність заповнення реквізитів платіжних інструкцій та своєчасній сплаті податкових зобов’язань.

На завершення тренінгу працівники ДПІ детально зупинились на переліку  витрат, які можна включати до податкової знижки та документах, які необхідно надати разом з декларацією про майновий стан і доходи. Крім того, зауважили, що декларацію до податкового органу слід подати  не пізніше 31 грудня 2024 року. 

 

У Кам’янка-Бузькій ДПІ - «гаряча лінія»

   Начальник Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області                      Тарас Печора провів сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо ведення підприємницької діяльності та змін у податковому законодавстві. Додзвонювачі  цікавилися  питаннями  заповнення звітності в електронному вигляді з метою реалізації права на отримання податкової знижки. 

  Керівник ДПІ проінформував платників податків, що подати декларацію про майновий стан і доходи з копіями підтверджуючих документів можна віддалено через Електронний кабінет на сайті http://cabinet.tax.gov.ua або через мобільний застосунок «Моя податкова». 

«Моя податкова» – це безкоштовний застосунок, який забезпечує платникам простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби. Мобільний застосунок надає можливість швидко отримувати необхідну інформацію, подавати заяви та декларації, сплачувати податки. Його можна завантажити на телефони як на платформі Android, так і iOS. Для цього потрібно мати лише електронний ключ, який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, у тому числі самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу.

Також у платників виникали питання щодо сплати мінімального податкового зобов’язання та майнових податків громадянами, погашення боргу з податків і зборів та заборгованості з єдиного внеску.

Окрім цього, Тарас Печора  розповів платникам податків про основні аспекти Національної стратегії доходів до 2030 року та заходів ДПС із її впровадженням на період 2024-2025 роки, підходи до організації роботи Державної податкової служби України у зв’язку зі схваленням Кабінетом Міністрів України постанови від 25 липня 2024 року № 854 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі». 

  

У Кам’янка-Бузькій ДПІ платникам податків роз’яснюють актуальні питання оподаткування

   Під час відвідування Центру обслуговування платників Кам’янка-Бузької ДПІ платники податків отримують фахові консультації щодо застосування податкового законодавства. 

Провідні фахівці Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області                      регулярно проводять інформаційні зустрічі з платниками, під час яких роз’яснюють порядок нарахування та терміни сплати податкових зобов’язань, а також дотримання порядку заповнення платіжних інструкцій на сплату податків і зборів з метою недопущення виникнення податкового боргу.  

Крім того присутніх інформують про удосконалення процесів ведення обліку платежів та створення/удосконалення відповідних сервісів; новації у законодавстві, пов’язані зі сплатою/поверненням платежів, та їх практичне застосування; відкриття Казначейством бюджетних рахунків відповідно до змін у класифікації доходів бюджету та реквізити таких рахунків; порядок повернення платежів з бюджету; отримання Витягу щодо стану розрахунків платників з бюджетами та сплати єдиного внеску; заповнення реквізитів платіжної інструкції під час сплати бюджетних/небюджетних платежів; механізм сплати платежів з використанням єдиного рахунку. 

Також платникам наголошують на дотриманні суб’єктами підприємницької діяльності чинного законодавства про працю, зокрема щодо гарантій оплати праці та недопущенні виникнення заборгованості з виплати заробітної плати.  

 

Начальник

Кам’янка-Бузької ДПІ

Головного управління

ДПС у Львівській області                                                                                        Тарас  ПЕЧОРА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Оцініть роботу апарату Жовтанецької сільської ради

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь