До 106,5 тис. грн: компенсація за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю

Дата: 06.06.2024 14:48

З-посеред 2,7 млн людей з інвалідністю лише 16% мають роботу. Одна із причин цього явища – відсутність належних умов праці.

За інформацією Громадської організації «Доступно UA» більшість пошуковців місяця праці з обмеженими можливостями навіть не розглядають оголошення, якщо там не зазначено, що ймовірне працевлаштування особи з інвалідністю.

Зчаста працедавець не готовий створити інклюзивні умови через побоювання додаткових фінансових витрат або ж йому банально бракує знань про те, як облаштувати робоче місце для такого працівника.

Однак механізм є. У серпні 2023 року Міністерство економіки разом із Державною службою зайнятості запровадили програму, відповідно до якої роботодавець, що працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця.

Йдеться про відшкодування коштів у розмірі до 106,5 тис. грн, якщо облаштовується робоче місце для працевлаштованої особи з інвалідністю І групи, та до 71,0 тис. грн – за створення умов праці для людей з інвалідністю ІІ групи.

Повна інформація про умови надання компенсації за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю – на сайті Державного центру зайнятості. Консультації надаються у підрозділах ЛОЦЗ, на телеграм-каналі @DCZ_Lviv або за телефоном +380966825183.