Щодо громадського обговорення про присвоєння імені Левка Воловця Колоденецькій гімназії

Дата: 06.05.2024 14:39

Оприлюднення інформаційного повідомлення про проведення громадського обговорення

Закон України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» (№4865 – VI від 24.05.2012) передбачено процедуру присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій. Згідно ст. 6 вказаного Закону необхідно подати узагальнені зауваження і пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення. Постановою Кабінету Міністрів України №989 від 24 жовтня 2012 року «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» затверджено порядок проведення громадського обговорення. У зв’язку з цим, подаємо відповідну інформацію на сайті.

Найменування юридичної особи, якій пропонується присвоїти ім’я фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події:

Комунальна установа – Колоденецька гімназія

Ім’я фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події, що пропонується присвоїти юридичній особі: Левко Воловець .

Обгрунтування пропозиції:.

Лев-Григорій Іванович Воловець (літературний псевдонім Левко Воловець) – поет, літературознавець, член НСПУ (1997).

Народився 18 вересня 1936 року в с. Велика Вільшаниця Золочівського р-ну Львіської обл.

У 1952р. закінчив середню школу в с. Велика Вільшаниця.

У 1953р. вступив на філологічний факультет Львівського держуніверситету ім. Ів. Франка, який закінчив у 1959р.  (у 1958р. був виключений за читання забороненої літератури, ведення «нездорових розмов» про угорські події 1956 року та становище в Україні).

1959-1966р.р. – вчитель української мови та літератури Шклівської середньої школи Яворівського району.

1966-1974р.р. – директор Колоденецької восьмирічної школи Кам’янка-Бузького району.

1974-1992р.р. – вчитель Жовтанецької середньої школи Кам’янка-Бузького району.

1992-2006р.р. –  директор відновленої Колоденецької неповно-середньої школи Кам’янка-Бузького району.

Помер 8 квітня 2023р.

Автор 32 збірників поезії, 2 підручників з української мови та літератури для старших класів, а також близько 300 критичних статей. Низка віршів покладена на музику Євгеном Заставним. Присвоєння імені Левка Воловця Колоденецькій гімназії стане свідченням відданості та пам’яті тому, хто жив і працював для рідного народу.

Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо присвоєння юридичній особі імені фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події:

педагогічний колектив, працівники школи, учні школи

Строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників:

Форма громадського обговорення: «круглий стіл»

Дата громадського обговорення: Червень, згідно рішення педагогічного колективу

Місце проведення: актовий зал Народного дому села Колоденці, с.Колоденці, вул.Т.Шевченка.

Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форма для подання пропозицій (зауважень):

Усі пропозиції та зауваження подаються в письмовій або усній формі у Колоденецькій гімназії   за адресою: с.Колоденці, вул. Т.Шевченка, 13; або ж надсилаються електронною поштою на адресу halyna.tokar@gmail.com із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає.

Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення:  с.Колоденці, вул. Т.Шевченка, 13 , електронна адреса:  halyna.tokar@gmail.com

Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення:

Токар Галина Богданівна

Обговорення проводиться  у засобах масової інформації та на сайті.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у громадському обговоренні  щодо присвоєння Колоденецькій гімназії імені Левка Воловця.