Каплиця-ротонда села Новий Став
Каплиця-ротонда у с. Новий Став - пам'ятка архітектури НАЦІОНАЛЬНОГО значення Львівської області була зведена у 1600 р. як римо-католицький храм. Існують також версії, що храм було збудовано значно пізніше – аж у 30-тих – 40-их роках XVІІІ ст. Невелике село Новий Став знаходиться обабіч траси Львів-Луцьк, то ж відвідуючи храми варто завітати і сюди, це не займе багато часу.
Багатовікова мурована споруда – рідкісна для цих місць ротонда, циліндрична у плані, під шпилястим конусним дахом. Нині церква вкрита бляхою, при вході зі східної сторони до неї приєднано не зовсім гармонійну прибудову – дерев'яний бабинець. Будівля тинькована, має кілька невеликих півкруглих вікон на значній висоті і майже позбавлена зовнішнього декору. Діаметр в основі каплиці практично рівний її висоті.
У середині липня 2016 р. до цього храму з монастиря отців-василіян було привезено чудотворну ікону Погінської Богородиці. У цей день відбувалися урочисті богослужіння, чування та місійні науки, опісля відбулося освячення Місійного Хреста, біля якого тоді ж залили фундамент під нову каплицю. Завершення урочистостей припало на неділю Усіх Святих українського народу. Село Погоня Івано-Франківської області (звідки було привезено цю ікону) – духовно-паломницький Марійський центр Прикарпаття, у якому упродовж багатьох років відбувається Міжнародний з'їзд релігійної організації "Жива Вервиця".
Каплиця-ротонда (нині – Церква Богоявлення Господнього) у Новому Ставі є діючим старовинним храмом, відноситься до єпархії УГКЦ, вирізняється унікальністю своїх форм і належить до пам'яток архітектури національного значення. Сакральна споруда розташувалась поблизу розвилки у центрі села, з іншого боку дороги від сучасного храму. Огляд святині вільний з усіх сторін – навколо широка рівна галявина. Далі на південь розташувався сільський цвинтар.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)