Поранені учасники Революції Гідності мають соціальні гарантії, прирівняні до учасників бойових дій
Громадянам, включеним до переліку осіб, які під час участі в масових акціях цивільного протесту отримали тяжкі, середньої важкості й легкі тілесні ушкодження, що не призвели до інвалідності, і які звернулися по медичну допомогу в період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року буде надано статус «Постраждалий учасник Революції Гідності» з відповідною видачею посвідчення.
Пільги і соціальні гарантії передбачені ст. 12 Закону, а саме: безкоштовне отримання ліків і препаратів за рецептом лікаря; безкоштовне зубопротезування; безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням; 75% знижки за користування житлом і комунальними послугами; безплатний проїзд міським пасажирським транспортом, а раз на два роки або з 50%-ю знижкою щорічно – залізничним або авіаційним транспортом; щорічне медичне обстеження; додаткова двотижнева відпустка зі збереженням заробітної плати; підвищення пенсії на 25% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб; щорічна разова грошова допомога у визначеному урядом розмірі й інші.
При цьому статус постраждалих учасників Революції Гідності і відповідні пільги не поширюються на працівників міліції, які проходили службу в правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних сил та інших військових формувань, які отримали тілесні ушкодження під час виконання службових обов’язків, пов’язаних із подіями Революції Гідності.
Довідково:
На Львівщині є 183 особи, які під час участі в масових акціях цивільного протесту отримали тяжкі, середньої важкості й легкі тілесні ушкодження отримають вищезазначений статус.
Постраждалим учасникам Революції Гідності в період до видачі відповідного посвідчення пільги та інші соціальні гарантії, передбачені законодавством, надаються на підставі довідки, виданої структурними підрозділами соціального захисту населення за місцем проживання.