Жовтанецька громада
Львівська область, Львівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує!

Дата: 14.08.2023 12:20
Кількість переглядів: 261

 

Фото без описуЧи нараховується пеня платникам єдиного внеску у період з початку дії воєнного стану в Україні?

     Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області повідомляє, що відповідно до змін, внесених Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (набрав чинності 01.08.2023) до п. 9 прим. 22 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями, тимчасово, на період з початку дії воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», до 01 серпня 2023 року, платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за цей період підлягає списанню. 

Відповідні роз’яснення наведені в Інформаційному листі № 4/2023 «Повернення» на довоєнну систему оподаткування: особливості переходу», розміщеному на вебпорталі ДПС у рубриці «Інформаційні матеріали» та у рубриці «Інформаційні листи» розділу «ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ». 

 

Реєстрація РРО/ПРРО в контролюючих органах – одна з умов дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО

   Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує, що Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» відновлено положення щодо відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон), зокрема, з 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватись фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону. 

Умовою дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО є реєстрація РРО та/або ПРРО в контролюючому органі. 

Процедури реєстрації РРО/ПРРО встановлені порядками, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 918/29048 тут. 

Форми для реєстрації ПРРО та інструкції щодо їх заповнення знаходяться тут

ДПС пропонує до застосування безоплатне ПРРО від ДПС, функціонал якого відповідає законодавчим вимогам, а придбання, оновлення та застосування не потребує витрат та спеціальних навичок користувача. 

ПРРО від ДПС, як і всі інші ПРРО, підлягає реєстрації в контролюючому органі.



 

Штрафні санкції та пеня за порушення обов’язків платниками єдиного соціального внеску

   Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує, що Державна податкова служба України у зв’язку з прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2023 року №651 «Про відміну на всій території України карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2» (далі - Постанова №651), та з метою неухильного дотримання контролюючими органами Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон №2464) та однозначного його тлумачення в частині застосування штрафних санкцій та пені за порушення обов’язків платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), визначеними частиною другою статті 6 Закону №2464, вчиненими в період дії на території України воєнного стану та гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2, надала відповідні роз’яснення листом від 01.08.2023 №18618/7/99-00-24-03-01-03. 

Так, Законом №3219 внесено зміни до Закону №2464, зокрема, викладено у новій редакції пункти 921-922 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення»: 

9²¹. Тимчасово, за порушення вчинені у період з початку дії воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ до 01 серпня 2023 року, штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою статті 25 цього Закону, не застосовуються. 

9²². Тимчасово, на період з початку дії воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»» від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, до 01 серпня 2023 року платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за цей період підлягає списанню. 

Таким чином, зважаючи на Указ Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №2102-1, яким визначено, що воєнний стан в Україні введено із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року та враховуючи положення пунктів 921-922 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464, якими встановлено кінцеву дату незастосування контролюючим органом штрафних санкцій та пені - 01.08.2023, контролюючими органами не застосовуються штрафні санкції та пеня за порушення законодавства про єдиний внесок починаючи з 24.02.2022 по 31.07.2023 на підставі зазначених пунктів. 

При цьому, незмінними залишились положення пункту 919 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464, згідно з якими за платниками єдиного внеску, зазначеними в пунктах 4,5 та 5 і частини першої статті 4 Закону №2464, залишилось право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за себе з 01 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану та не подавати розрахунок єдиного внеску у складі податкової декларації за період, в якому відповідно до абзацу першого пункту 919 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464 єдиний внесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався. 

Проте до платників єдиного внеску, зазначених в пунктах 4,5 та 5 і частини першої статті 4 Закону № 2464, які обчислять і нарахують єдиний внесок та подадуть до контролюючого органу звітність, що містить інформацію щодо сум нарахованого єдиного внеску, та при цьому не сплатять самостійно визначені зобов’язання, з 01.08.2023 контролюючим органом будуть застосовуватись заходи впливу та стягнення визначені частиною одинадцятою статті 25 Закону №2464. 

Підсумовуючи викладене, контролюючі органи застосовують штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою статті 25 Закону №2464, та пеню за порушення вчинені у період до 01.03.2020 та починаючи з 01.08.2023. 

За порушення платниками законодавства про єдиний внесок в період з 01.03.2020 по 31.07.2023 контролюючим органом штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою статті 25 Закону №2464, не застосовуються, а пеня нарахована за цей період підлягає списанню. 

  

Про новації податкового законодавства йшлося під час зустрічі у Кам’янка-Бузькій ДПІ

     Нещодавно працівниками Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області було проведено зустріч з платниками податків, під час якої податківці розповідали про актуальні питання податкового законодавста та про зміни внесенні Законом України від 30.06.2023 р. №3219-IX  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших Законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», які вводяться у дію з 1 серпня 2023 року. 

Найбільше платників цікавили питання, до якого періоду діє спрощена система з особливостями оподаткування; яким чином відбуватиметься перехід платників, які до 1 серпня 2023 року були зареєстровані на такій системі оподаткування; чи залишається можливість для фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку I та II групи не сплачувати з 1 серпня 2023 року єдиний податок.  

На ці та інші питання фахівці податкової служби дали обґрунтовані відповіді. 

Під час зустрічі також були розглянуті питання, пов’язані з розрахунком мінімального податкового зобов’язання.  

Було звернуто увагу на сплату майнових податків, а саме податку за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, розповіли як через Електронний кабінет платники можуть дізнатися про наявність податкового боргу по податках. Крім того було висвітлино питання декларування і отримання податкової знижки громадянами та застосування бізнесом касових апаратів і платіжних терміналів. 

Учасники зустрічі отримали рекомендації та цінні знання, які допоможуть їм дотримуватися  законодавства, працювати в правовому полі та сприятимуть розвитку їх діяльності. 


 

Начальник

Кам’янка-Бузької ДПІ

Головного управління

ДПС у Львівській області                                                                              Тарас ПЕЧОРА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Оцініть роботу апарату Жовтанецької сільської ради

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь