8 травня-День памʼяті та примирення!

Дата: 08.05.2023 10:03

Фото без опису8 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення. У всьому світі цей день присвячений пам’яті борців з нацизмом, а також усіх жертв Другої світової війни. Українська земля в ті роки була одним з основних полів битви, а український народ ще тоді показав свою мужність і відвагу у боротьбі з нацистськими окупантами. І говорячи про перемогу над ними, ми ніколи не забуваємо, що ціною цієї перемоги стали понад вісім мільйонів загиблих українців та мільйони інших, скалічених війною життів. Адже війна — це не лише поле бою, а й зруйновані життя цивільних громадян, насильницьки відібране у дітей безтурботне дитинство. Тисячі тисяч великих і малих бід, об’єднаних у світову трагедію. Ми цінуємо та пам’ятаємо кожного, хто передчасно відійшов у вічність, щоб майбутні покоління могли жити у мирі.

Та не минуло і століття, як наша Батьківщина знову опинилася у вогні війни. Вже другий рік ми зустрічаємо цей день в умовах повномасштабної російської військової агресії, що супроводжується численними воєнними злочинами проти українців. Ті, хто десятиліттями називали себе «визволителями», стали окупантами і військовими злочинцями, підступно напавши на сусідню суверенну державу. Понад усе цінуючи людське життя, ми казали «Ніколи знову», а ті, хто не засвоїв уроків історії, казали «Можем повторить». І повторили. Увібравши в себе всі злочинні практики нацизму й комунізму, росія зазіхає на нашу територіальну цілісність і зруйнувала мир у Європі. А хоробрий український народ вкотре став на захист своєї землі від загарбників, повторюючи подвиг своїх предків. Наша боротьба триває щоденно від 2014 року, і ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє.

Пам’ятаймо тих, хто боровся за Україну! Молімося за тих, хто бореться за неї знову!🙏