Жовтанецька громада
Львівська область, Львівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Власники та користувачі землі зобов’язані сплачувати мінімальне податкове зобов'язання

Дата: 16.02.2023 11:57
Кількість переглядів: 154

Фото без описуЦьогоріч МПЗ сплачується вперше та за 2022 рік. 

Мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) - це мінімальна величина податкового зобов’язання із сплати податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь.

Хто повинен платити?

Власники або користувачі земельних ділянок, які віднесені до сільськогосподарських угідь. Водночас МПЗ не визначається для земельних ділянок, що використовуються дачними та садівничими кооперативами, а також набуті у власність або користування членами цих кооперативів, земель запасу, невитребуваних земельних часток (паїв), розпорядниками яких є органи місцевого самоврядування, земельних ділянок, які розміщені у Чорнобильській зоні, земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, які належать фізичним особам на праві власності та/або на праві користування та станом на 1 січня 2022 року знаходилися у межах населених пунктів.

Розрахунок МПЗ:

Порядок розрахунку МПЗ визначено ст. 38-1 Податкового кодексу України та обчислюється за відповідними формулами:

  • нормативна грошова оцінка, яких проведена - МПЗ = НГОд x К x М / 12
  • нормативна грошова оцінка, яких не проведена - МПЗ = НГО x S x К x М / 12

МПЗ — це мінімальне податкове зобов’язання; НГОд — нормативна грошова оцінка відповідної земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації; НГО — нормативна грошова оцінка 1 гектара ріллі по АР Крим або по області з урахуванням коефіцієнта індексації; S — площа земельної ділянки  в гектарах; К — коефіцієнт, що становить 0,05 (за 2022 та 2023 роки коефіцієнт «К» застосовується із значенням 0,04,  М — кількість календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (емфітевзис).

Важливо, що для платників єдиного податку четвертої групи ФОП, які провадять діяльність в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону України «Про фермерське господарство», коефіцієнт «К» застосовується у половинному розмірі.

Як звітувати за МПЗ?

Юридичні особи та ФОП зобов’язані у складі податкової декларації за рік подавати додаток з розрахунком загального МПЗ за 2022 рік. Сплачується різниця між сумою загального МПЗ та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок, обчислюється шляхом віднімання від загального МПЗ  загальної суми сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок. Якщо розмір загального МПЗ менший за суму всіх сплачених податків і витрат на оренду землі, то платник податків декларує від'ємне значення загального МПЗ і по факту його не сплачує. Якщо сума сплачених податків буде меншою за розмір МПЗ, потрібно доплатити лише різницю.

Громадянам-власникам землі, що не передали в оренду свої наділи і використовують їх самостійно, не потрібно обраховувати МПЗ, Державна податкова служба здійснить таке нарахування і сформує Податкове повідомлення-рішення.

«Щоб розуміти, хто повинен платити МПЗ, необхідно впевнитись, чи перебуває земельна ділянка в офіційній оренді (чи зареєстровано право на користування в Реєстрі речових прав). Якщо ділянка знаходиться в офіційній оренді, то МПЗ сплачуватиме орендар. Якщо така ділянка не перебуває в офіційній оренді і право на користування на таку ділянку не зареєстровано в Реєстрі речових прав, то МПЗ сплачуватиме власник землі. Тому рекомендуємо всім громадянам, що передали свої земельні ділянки у користування аграріям перевірити чи таке користування є офіційним», - зауважила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Більш детальніше з МПЗ, його обчисленням та нарахуванням можна ознайомитись у матеріалах спільного онлайн-вебінару  ДПС України  та ВАР: «Актуальні питання щодо мінімального податкового зобов’язання та 4 групи єдиного податку» за посиланням: https://cutt.ly/w3oUIUZ.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування: Оцініть роботу апарату Жовтанецької сільської ради

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь