На Львівщині впроваджують погодинні відключення. Що це і яка відмінність від аварійних?
Минулого тижня на Львівщині впроваджували вимушені аварійні відключення. Вони застосовуються у разі несподіваного виникнення аварійного дефіциту потужності в енергосистемі держави. Це крайній захід, який вводиться негайно за розпорядженням диспетчера «Укренерго», тому заздалегідь попередити, буде відключення чи ні — складно.
Починаючи з понеділка, 31 жовтня, в Україні та на Львівщині зокрема впроваджується інший тип обмежень — графік погодинного відключення електроенергії. Ознайомитись з графіком можна на сайті «Львівобленерго» у розділі «Чому немає світла»: https://poweroff.loe.lviv.ua/
Такі відключення застосовуються з метою запобігання порушенням режиму роботи енергосистеми України внаслідок дефіциту електричної потужності.
Ключова різниця між аварійними та погодинними відключенням — погодинні плануються заздалегідь, і енергокомпанії мають змогу повідомити про них споживачів, на відміну від аварійних відключень.
Окрім цього, в графіку аварійних відключень задіяно близько 40% всіх споживачів, то у погодинних відключеннях — 80%.
Також графік аварійних відключень поділений на чотири групи, погодинний - на три.
Зверніть увагу, що графіки погодинних вимкнень можуть застосовувати не в повному обсязі.
Відзначимо, що до графіків відключень не потрапляють такі споживачі як важливі об’єкти критичної інфраструктури, лікарні. Вони можуть залишитись без світла лише у випадку повного знеструмлення області або внаслідок цільових атак росіян на електромережі, які живлять ці об’єкти.
Тому якщо Ваш будинок отримує електроенергію тією ж лінією електромереж, що й, наприклад, лікарня, велика ймовірність, що Ви не потрапите до графіку відключень. Але перевірити це Ви зможете безпосередньо глянувши на графік відключень.
Хочемо наголосити, що наразі в новинах, у побуті вживають багато різних назв відключень і це додатково заплутує людей.
Тому ми вирішили користуватись лише тими назвами, які передбачені чинними нормативними документами:
• Графік аварійних відключень
• Графік погодинного відключення електроенергії
Як запобігти впровадженню вимкнень? Всім потрібно самостійно обмежити споживання електроенергії і не вмикати енергоємні прилади у період найбільшого навантаження на електромережу з 8 до 11 години вранці та з 17 до 23 години ввечері.
Натомість радимо використовувати електроенергію вночі після 23 години: наприклад, перенести на нічний час прання, підігрів води, обігрів помешкання, зарядку телефонів та інших пристроїв тощо.
Дотримуючись цих рекомендацій Ви допоможете зберегти стабільну роботу енергосистеми України, незважаючи на атаки російських окупантів.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)