Як зібрати «тривожну валізу»
«Тривожна» або «екстрена» валіза – умовна назва набору речей, які можуть знадобитись для виживання у будь-якій екстремальній ситуації. Йдеться не лише про війну, а й про повені, пожежі, землетруси чи інші ситуації, коли потрібно швидко кудись пересуватися. «Еекстрена валіза» – це не про тривогу, а про підготовку і знання.
Як правило, «екстрена валіза» – це укомплектована міцна та комфортна сумка або рюкзак з необхідним мінімальним набором одягу, предметів особистої гігієни, аптечкою, засобами орієнтації на місцевості, важливими документами, засобами індивідуального захисту, а також продуктами харчування. «Тривожна» валіза має бути заздалегідь зібраною і лежати в легкодоступному місці.
Більш детально про список необхідних речей і продуктів, якими слід наповнити «тривожну» валізу, інформують фахівці системи БПД.
- Документи: паспорти (внутрішні та біометричні), посвідчення водія, правовстановлюючі документи на нерухомість та автомобіль, фото рідних та близьких з написами на зворотному боці. Все щільно запаковане в поліетилен. Документи рекомендовано розмістити так, щоб за необхідності їх можна було легко дістати.
- Гроші: кредитні картки та готівка (за можливості в гривнях та валюті).
- Засоби гігієни: мило, туалетний папір, зубна щітка та паста, серветки,
рушник, сухі та вологі хустинки тощо. - Аптечка: бинт, вата, йод, джгут, шприци, лейкопластир, засоби від інтоксикації, жарознижувальні препарати, знеболююче, ліки від алергії, діареї та шлункових інфекцій, ліки, що ви приймаєте (мінімум на тиждень) з описом способу застосування та дози, рецепти, прізвища та мобільні телефони ваших лікарів.
- Інше: дублікати ключів від будинку і автомобіля.
- Посуд та їжа: казанок, ложка, кружка (перевагу надайте металевому посуду), запас питної води на 1-2 дні, запас їжі на декілька днів: висококалорійні солодощі (чорний шоколад з горіхами, льодяники тощо), консерви, галети, суп-пакети, чай/кава в пакетах, крупи, макарони, сухі овочеві напівфабрикати.
- Одяг: два комплекти нижньої білизни, дві пари шкарпеток, штани, куртка, сорочка чи кофта, дощовик, шапка, рукавички, шарф та зручне взуття, нитки, голки, каремати/спальні мішки.
- Зв’язок: блокнот, у якому записані важливі номери телефонів, ручка, зарядні пристрої, павербанк, батарейки, радіоприймач на батарейках, паперова карта місцевості, інформація про спосіб зв’язку та умовне місце зустрічі членів родини.