У Жовтанецькій сільській раді встановили Різдвяну шопку. ФОТО

Дата: 21.12.2020 20:14

Уже традиційно, на передодні Різдвяно-новорічних свят, у  приміщенні Жовтанецької сільської ради встановили Різдвяну шопку.

Шопка – це вертепна скриня, що зображає вифлеємську стайню в ніч Різдва Христового.
Встановлення вертепів у церквах, просто неба та вдома упродовж століть залишається невід’ємною традицією святкування Різдва.
За історією, традицію встановлювати різдвяні шопки започаткував святий Франциск Ассізький. Першу шопку він підготував із благословення Папи Гонорія ІІІ у містечку Греччо в Італії 1223 року, щоби перенести акцент у святкуванні Різдва Христового зі світського матеріалізму та подарунків на поклоніння і прославлення народження Божого Сина .
Уже через 100 років різдвяні шопки встановлювали у всіх італійських церквах. З Італії звичай перенесли на всю Європу, згодом – у країни Північної Америки. Звідти і традиція дійшла до України.