У закладах культури Жовтанецької ОТГ відбулися Андріївські вечорниці. ВІДЕО та ФОТО

Дата: 15.12.2020 14:58

Фото без описуПротягом останніх днів у закладах культури Жовтанецької територіальної громади відбувалися Андріївські вечорниці. Завдяки веселим українським забавам присутні мали можливість розважитися та вкотре доторкнутися до історичної та духовної спадщини українського народу, багатої національними звичаями, обрядами та традиційними святами. Цьогоріч усі заходи відбувалися з дотриманням карантинних вимог та переважно в режимі "онлайн".

Тож згадаймо,  як це було.

У Народному Домі села Горпин учасники художньої самодіяльності розіграли цілу виставу із гумористичними номерами та забавляннями.

"3 давніх-давен славилася Україна таким звичаєм, як ворожіння у ніч на Андрія.Ця давня традиція – прекрасний витвір людської фантазії, призабутий сьогодні. Ми хочемо повернути йому життя. Нехай оживе одне із сторінок молодості наших матерів і бабусь.

У НД с. Горпин відбулося свято молоді Андріївські вечорниці "Андрію, Андрію я тобі льон сію, запаскою волочу - заміж вийти хочу"

Міцний наш рід, жива у ньому пам’ять про минуле. Тож бережіть цю прекрасну, невичерпну скарбницю. У ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня. Хай у вас завжди живим вогником світяться обереги пам’яті!"- описують на сторінці народного дому у мережі Фейсбук

У Народному Домі села Велике Колодно активна молодь зібралися на вечорниці із українськими піснями та танцями.

"Як святкувала наша молодь Андріївські вечорниці.

В ніч на Андрія.

Гадання в ніч з 12 на 13 грудня здавна було подією, на яку чекали всі дівчата. Вони вірили, що на Андрія зможуть дізнатися ім'я судженого",- йдеться у дописі на сторінці народного дому у Фейсбук.

Також Андріївські вечорниці було проведено у Народних домах сіл Новий Став та Печихвости. Загалом заходи принесли багато приємних вражень і позитивних емоцій та подарували учасникам чудовий святковий настрій.