Вітання голови громади Ярослава Деркача з Днем Вишиванки!

Дата: 21.05.2020 16:50

У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.

День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно молоде, але таке улюблене народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.

Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня. Цьогоріч – День вишиванки припадає на 21 травня.

"Дорога громадо, вітаю вас з Днем вишиванки та бажаю усім нам зміцнення української ідентичності заради процвітання країни. Нехай це чудове свято зітре кордони й об'єднає українців по всьому світу.
Цього року день вишиванки відзначаємо по-іншому. Такий час.
Разом з тим, українцям в такий кризовий період особливо потрібні позитивні емоції, натхнення, налаштування на добрі думки. Тому, закликаю кожного сьогодні одягнути вишиванку!
Усім миру, добра, патріотизму в серцях і сили й терпіння для розбудови нашої держави",- написав Яросла Деркач у мережі facebook.

Історія Дня вишиванки

День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.

Свято було засноване в Чернівцях у 2006 році. Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували ідею акції “Всесвітній день вишиванки” і прийшли одного дня в українському традиційному одязі. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів і викладачів університету, але в подальші роки свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора по всьому світу, а також всі охочі підтримати Україну.