ЯК ВБЕРЕГТИ СЕБЕ ВІД УДАРУ БЛИСКАВКИ

Дата: 31.07.2019 15:09

Фото без опису-УНИКАЙТЕ ВІДКРИТОЇ МІСЦЕВОСТІ. Як відомо, блискавка зазвичай б’є по найвищому об’єкту на своєму шляху.

-НЕ МЕТУШІТЬСЯ. Від грози не потрібно бігти, пересуватися на велосипедах, мопедах і мотоциклах. Не варто навіть руками вести апарат, йдучи поряд.

-УНИКАЙТЕ ВОДИ. Вода — відмінний провідник струму. Удар блискавки поширюється навколо водойми в радіусі 100 метрів.

-НАМАГАЙТЕСЯ СХОВАТИСЯ. Але не під одиноким деревом, ще й на пагорбі. Мокре дерево навіть у лісі проводить струм.

-У КВАРТИРІ ЧИ В ОКРЕМОМУ БУДИНКУ під час грози зачиняйте вікна, вимикайте телевізори, теплові котли та антенні вводи.

-ОСТЕРІГАЙТЕСЯ НЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ. Удар блискавки небезпечний, коли гроза б’є у предмети, що перебувають поруч. Тому не варто доторкатися до будь-чого мокрого, залізного, електричного, тому що в такі речі блискавка б’є найчастіше.

- НЕ СИДІТЬ БІЛЯ БАГАТТЯ - у нагрітого повітря провідність для блискавки значно більша. Не перечікуйте грозу біля лінії електропередач.

-ДУЖЕ НЕБЕЗПЕЧНО РОЗМОВЛЯТИ ПІД ЧАС ГРОЗИ ПО МОБІЛЬНОМУ ТЕЛЕФОНУ. Найкраще їх повністю вимикати. Будь-які металеві деталі дуже привабливі для блискавки: годинники, ланцюжки, а особливо розкрита над головою парасолька — потенційні об’єкти для удару блискавки.