Заклик до жителів громади : не паліть траву!!!

Дата: 11.03.2019 11:25

Фото без описуЦе призводить до руйнування екосистеми!
Під час випалювань гине насіння рослин як на землі, так і під землею. Виживає, як правило, найгрубіша трава і бур’ян, заглушаючи при цьому ослаблену іншу флору.

При сильній трав’яній пожежі гинуть практично усі живі істоти, що живуть у траві та на поверхні ґрунту.

Доречі, гинуть і ті що беруть участь у процесі утворення ґрунту, а також винищують різних шкідників саду і городу. Гине корисна мікрофлора, яка допомагає рослинам протистояти хворобам.

Випалювання наносить пряму шкоду й здоров’ю людини, оскільки дим від спалювання трави їдкий, густий, неприємний – їсть очі, неприємно пахне. А спалюючи траву у місті, ви спаюєте й солі важких металів що осіли на листі – такий дим просто отруйний. До того ж в покладах сухої трави часто таїться сміття, небезпечне для спалювання.
Трав’яні пожежі є одним з головних джерел викидів в атмосферу вуглекислого газу.

Запам’ятайте, суха торішня трава – не сміття, а частина екосистеми створена самою природою. Ті, хто стверджують що спалювати траву корисно помиляються самі і вводять в оману інших.

Звертаємо також увагу на те, кожен акт підпалу – це злочин проти природи за який передбачена адміністративна, а в окремих випадках  і кримінальна відповідальність!

Від дій кожного з нас, зокрема, від небайдужості, коли стаємо свідками  підпалів сухого листя та трави, залежить чи зможемо позбутися цієї ганебної звички 'прибирання' вогнем. У разі, якщо стали очевидцями таких подій, звертайтеся  до поліції або Державної екологічноі інспекції у вашому регіоні.