Дитяча допомога у 2019 році, види та суми виплат

Дата: 26.01.2019 14:38

У 2019 році підвищаться суми виплат на дітей, які перебувають під опікою, а також для одиноких матерів.

У 2019 році розмір виплати при народженні дитини залишився на попередньому рівні, встановленому 1 липня 2014 року. 41280 грн. - це єдиний розмір допомоги на першу, другу і наступну дитину.  Ця сума не залежить від кількості дітей в сім'ї і виплачується протягом 3-х років.  У державному бюджеті країни закладено необхідні кошти для виплати «дитячих» своєчасно і в повному обсязі. Ніяких радикальних змін щодо виплати за народження дитини в Україні 2019 не буде. У більшості випадків соціальні виплати на дітей залежать від прожиткового мінімуму, який з 2019 становить: з 1 січня – 1853 гривні; з 1 липня – 1936 гривень; з 1 грудня – 2027 гривень.
    Що стосується дітей до 6 років, то показник дорівнює: з 1 січня – 1626 гривень; з 1 липня – 1699 гривень; з 1 грудня – 1779 гривень. Для дітей від 6 до 18 років прожитковий мінімум встановлений на рівні: з 1 січня – 2027 гривень; з 1 липня – 2118 гривень; з 1 грудня – 2218 гривень.
    Для працездатних осіб у 2019 році встановлено такий прожитковий мінімум: з 1 січня – 1921 гривень; з 1 липня – 2007 гривень; з 1 грудня – 2102 гривень. У 2019 році збільшаться і відповідні соціальні виплати, наприклад, допомога по вагітності зросте до 2207 грн., а виплати матерям-одиначкам з дітьми до 6 років – до 1779 грн.
  Якщо вік дитини від 6 до 18 років, то допомога становитиме 2218 грн.
Допомога при народженні дитини залишиться незмінною і складе 41280 грн. Але до неї додадуть пакет малюка, в який входять одяг, пелюшки, іграшки на 5 тисяч грн. Допомога по вагітності та пологах 2019 Процедура призначення і виплати соціальної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами проводиться у відповідності з розділом 2 ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми». Право на фінансову допомогу мають вагітні жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, а саме: жінки, звільнені у зв'язку з ліквідацією підприємства (за умови звільнення з роботи не раніше ніж за 6 місяців до набуття права на одержання допомоги); підприємці, які не сплачують страхові внески до Фонду соціального страхування; аспірантки, докторантки, клінічні ординатори, студентки внз і ПТУ; жінки-військовослужбовці (ЗСУ, СБУ, Держприкордонслужба, поліція і т. д.); безробітні, зареєстровані у центрі зайнятості; непрацюючі жінки (домогосподарки). Допологові та післяпологові виплати призначаються породіллям, якщо звернення за ними надійшло не пізніше ніж через шість місяців з дня закінчення відпустки по вагітності та пологах. Виплати проводяться в повному розмірі одноразово, тобто за весь період відпустки, тривалість якої становить 126 або 140 календарних днів (в залежності від протікання пологів і кількості новонароджених). Жінкам, віднесеним до 1-4 категорії осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, допомога виплачується за 180 к. д. Відповідно до законодавства допомога надається у розмірі 100% середньомісячного доходу жінки (заробітна плата, грошове забезпечення, стипендія, допомога по безробіттю тощо), а непрацюючим жінкам та жінкам, зареєстрованим як підприємець, — у розмірі 25% розміру прожиткового мінімуму для працездатного населення країни.  Таким чином, розмір допомоги по вагітності та пологах в 2019 році становитиме: за 126 к. д.: з 1 січня — 2017 грн., з 1 травня — 2107 грн., з 1 грудня — 2207 грн. за 140 к. д.: з 1 січня — 2241 грн., з 1 травня — 2341 грн., з 1 грудня — 2452 грн. за 180 к. д.: з 1 січня — 2881 грн., з 1 травня — на 3010 грн., з 1 грудня — 3153 грн. Допомога по народженню дитини 2019 У 2019 році в Україні може відбутися збільшення розміру допомоги при народженні дитини (у ВРУ знаходиться кілька законопроектів про підвищення суми виплати на першу, другу і третю дитину). На сьогоднішній день грошова підтримка від держави надається батькам, які звернулися до управління соціального захисту населення (УСЗН) в межах встановленого законом терміну (1 рік з моменту народження дитини). Загальний розмір декретних виплат складає 41 280 гривень. Однак отримати всю суму грошової допомоги за народження у батьків відразу не вийде, оскільки "дитячі" виплачуються в два етапи. Перший – одноразова допомога (10 320 гривень) зараховується на банківський рахунок матері або батька через 1-2 місяці після оформлення допомоги. Другий етап — сума, що залишилася (30 960 гривень) сплачується рівними частинами (860 грн.) протягом трьох років.