Уряд опублікував постанову, яка дозволяє здійснювати контроль у сфері господарської діяльності

Дата: 27.02.2018 09:19

Парламент Законом України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (№1728) встановив до 31 грудня 2018 року мораторій на проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Водночас, відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» (№2246) передбачено встановлення Кабміном переліку органів, на яких не поширюється дія вищезазначеного мораторію.

Тому Кабінет Міністрів України затвердив перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (Постанова №1104 від 18.12.2017)
До цього переліку входять виконавчі органи міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад (в частині заходів із здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю).
Таким чином, місцеві інспектори праці, які отримали посвідчення від Держпраці, можуть здійснювати державний контроль за додержанням законодавства про працю згідно з Постановою Уряду від 26.04.2017 (№ 295).