с.Велике Колодно

Вели́ке Колодно — село Кам'янко-Бузького району Львівської області.

Згадка в «Пригодах Швейка»

Село є одним із п'яти поселень Львівщини в яких побував герой легендарного роману «Пригоди бравого вояка Швейка»чеського письменника Ярослава Гашека. Щоправда в даному творі село названо Климонтів. Сюди Швейк направився в пошуках свого загубленого батальйону та покинутої роти. В творі є й детальний опис села:

Хоч село було велике, там виявився лише один пристойний будинок — велика сільська школа, яку в цьому суто українському краю вибудувало галицьке крайове управління з метою посилення полонізації села. Під час війни ця школа пройшла кілька етапів. Тут розміщувалися російські і австрійські штаби, а під час великих боїв, які вирішували долю Львова, гімнастичний зал було перетворено на операційну. Тут відрізали руки і ноги, здійснювали трепанацію черепів. Позаду школи, у шкільному саду, від вибуху крупнокаліберного снаряда залишилася велика вирва. В кутку саду стояла міцна груша, на одній з її гілок теліпався шматок перерізаної вірьовки, на якій ще недавно гойдався місцевий греко-католицький священик. Його було повішено за доносом директора місцевої школи — поляка і звинувачено в тому, що був членом партії старорусів і під час російської окупації відправляв у церкві службу Божу за перемогу зброї російського православного царя. Це була неправда, бо у той час обвинуваченого тут не було взагалі. Він перебував тоді на невеликому курорті, якого взагалі не торкнулася війна, — у Бохні Замурованій, де лікувався від каменів у жовчному міхурі.

Костел Воздвиження Хреста

Найзначнішою архітектурною пам'яткою села є Костел Воздвиження Хреста. Збудований він у 1932 році за проектом архітектора Альфреда Броневського. Кошти на будівництво та проект дали власники села, магнати Сапєги. Розписи храму виконані в стилі арт-нуво. Костел використовується громадою УГКЦ. Кожної неділі та у свята служиться Літургія.