Печихвости

Чисельність населення становить — 690 чоловік.  Кількість дворів — 193.

У 1989 року чисельність населення — 786 чоловік. Кількість дворів — 209.

Зараз населення становить 753 осіб.

1959 рік село електрифіковано. 1983 рік село газифіковано.

У селі є загальноосвітня школа 1-2 ступенів, народний дім, ФАП, бібліотека.

Церква святого Димитрія греко-католицької громади;

Церква святого Димитрія православної громади.

Для послуг населення є дві крамниці.

Село розташоване при автодорозі Львів — Луцьк, поряд проходить залізниця.

Походження назви села

Сучасна офіційна назва населеного пункту Печихвости. За легендою, яку розповідають жителі села, назва населеного пункту виникла ніби від того, що під час походів татар на руські землі біля цього населеного пункту вони зустріли відчайдушний опір і не одержавши матеріальної допомоги, як збоку своїх, так і від місцевих жителів, змушені були відрізати хвости (капиці) в коней, смажити (пекти) їх на вогнищі і їсти. Від слів «пекти» і «хвости» ніби і виникла назва села Печихвости. В Україні така назва зустрічається ще раз у Волинській області.

Зараз село Печихвости належить до Жовтанецької ОТГ Львівської області.

Печихвости — це село колишнього Жовківського повіту, яке знаходиться за 25 км на південний схід від Жовкви, 17 км від колишнього повітового уряду в Жовтанцях. На схід від Печихвостів лежить села Чистині і Новий Став, на південний захід — село Велике Колодно, на північ — Дальнич і Дернів. Село лежить у басейні річки Західний Буг.

Посередині села протікає річка Кам'янка, притока річки Західний Буг. Річка Кам'янка входить у село з півдня, з боку села велике Колодно. Тече по короткій поверхні на північ. Розливається в продовгуватий став, що тягнеться в північно-східному напрямі, вийшовши з того ставу, пливе під назвою Соснівець, в північному напрямку до села Честині. Сільські будинки лежать в північному та південному березі річки. В південній стороні простору знаходиться підвищення висотою 249 м, а на південь від нього — другу, висотою 225 м. На північ від села Печихвости знаходиться змішаний ліс, на місці якого є підгір'я Пісочне, трикутної форми, висотою 237 м.