Народний дім с.Печихвости

Показником ккультури на селі з давніх часів був народний дім. Як розповідають старожили, що  у селі Печихвости вже у 30-ті роки ХХ ст. існувала "Просвіта". У ті далекі часи  в селі не було  народного дому і члени "Просвіти", серед яких було  багато молоді, збиралися у хаті-читальні. Там відбувалися перші концерти, вечорниці, вистави.

За радянських часів хата-читальня стала клубом, а у 1987 році побудовано новий просторий народний дім з глядацьким залом на 180 місць.

В НД с.Печихвости постійно діють гуртки художньої самодіяльності: хоровий, вокальний, художнього слова, хореографічний, а також любительське об'єдняння бісерувальників.

В 2003 році при народному домі був створений хоровий колектив під керівництвом завідуючої НД. А в 2007 році керівником став Петро Вовк (поді ще студент Львівського музичного училища ім.Людкевича). Молодь села потягнулася до співу і хор стає молодіжним. І вже в 2010 році хоровий колектив зайняв 2 місце в обласному-конкурсі хорового духовного співу в м.Буську.

В 2007 році був створений жіночий вокальний ансамбль, керівником якого стала молодий фахівець- Мирослава Стельмашок.

Минали роки. На зміну одним учасникам художньої самодіяльності приходили інші. Та не змінювався народний дім. Він і надалі залишався осередком культури на селі.

На сьогоднішній день в НД діють дівочий вокальний ансамбль, дитячий фольклорний колеутив танцювальний. До художньої самодіяльності залучені різні верстви населення: від маленьких діточок до людей середнього віку, які задіяні у гуртку художнього читання.

Приймають участь у діяльності НД і люди старшого віку- пенсіонери. Це фольклорний колектив, який діє при НД з 2004 року.

При НД створені три сімейні колективи, без яких не обходиться жоден виступ. Це сім'я Кулини, сестри Попович, Грицевич.

Частими гостями є в НД і сімейний колектив  Віри та Надії Флис.

Колективи художньої самодіяльності приймають участь у всіх масових заходах,які проводяться в НД, а їх чимало. Це і верьепне дійство, колядування у селі, коляд-вечір з Меланкою і Козою, літ-музичний вечір до дня народження Т.Г.Шевченка, свято Воскресної пісні та Гаївок, концерти до дня матері.

Велику увагу в НД приділяють національно-патріотичному вихованню молоді. На високому рівні відзначають день Конституції, День Незалежності України, свято Злуки, пам'ятні дати з історії Українських Січових стрільців, УПА, річницю Голодомору в Україні, Героїв Крут, Героїв Небесної Сотні.

Багато заходів проводяться і для дітей: дитячі ранки, свято Миколая, тиждень писанкарства. Протягом літніх канікул проводяться дискотеки для дітей, фізкультурно-спортивні заходи, ігри та розваги.